O nas

,,Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada”

                                                                                                                                         Stanisław Staszic

                    Ta idea przyświeca nam od 1957 roku kiedy to powstała placówka. W  pracy z talentami rozwijamy nie tylko umiejętności artystyczne, ale wytrwałość ducha i pracowitości w dążeniu do celów, tak ważne w osiąganiu sukcesów. Każdy kto zechce przekroczyć nasze progi spotka się z ciepłą atmosferą, gdzie codzienne problemy stają się mniej ważne, a na pierwszym planie jest to co gra nam w duszy.

 

                    Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 to placówka dedykowana rozwijaniu działań artystycznych i edukacyjnych młodzieży oraz seniorów. Mieścimy się na terenie Rudy Pabianickiej. Jednak współpracujemy nie tylko z naszym środowiskiem lokalnym, staramy się aby nasze działania trafiały do jak najszerszego grona odbiorców. Dlatego nasi wychowankowie biorą udział w wielu łódzkich uroczystościach, krajowych konkursach, programach telewizyjnych czy międzynarodowych mistrzostwach.

 

                  Dokładamy wszelkich starań aby nasze zajęcia były atrakcyjne i odpowiadały na aktualne zapotrzebowania środowiska. W naszej ofercie znajdziecie zajęcia instrumentalne, wokalne, taneczne, plastyczne, sportowe, fotograficzne czy językowe. Tworzymy możliwości pracy indywidualnej, a także grupowej. W naszych progach ćwiczy między innymi klub tańca sportowego Azja Dance, dziecięcy zespół rokowy ,,Atom” czy Chór ,,Rebelove”. Jesteśmy otwarci na różne style i formy począwszy od śpiewu klasycznego i tańca baletowego  poprzez muzykę rozrywkową, taniec nowoczesny a na muzyce rockowej skończywszy.

 

                    Nasze zaplecze to nie tylko przyjazne sale prób. Dysponujemy nowoczesną salą widowiskową gdzie dla fanów kina odbywają się  cotygodniowe projekcje filmowe, konkursy kuratoryjne, festiwale. Do dyspozycji uczestników jest świetlica, w której w trakcie ferii i wakacji organizujemy półkolonie, a wciągu roku szkolnego odbywają się prelekcje z ciekawymi gośćmi czy spotkania seniorów. Klub tańca ma możliwość ćwiczyć w przynależącym do Centrum odpowiednio wyposażonym obiekcie sportowym przy ulicy Zjednoczenia. Dla okolicznych mieszkańców dostępny jest również plac zabaw oraz altana. A dla uczniów szkół podstawowych w fili naszego Centrum ,,Motodrom” przy ulicy Parkowej prowadzimy edukację komunikacyjną i możliwość uzyskania karty rowerowej.

 

                      W codziennej pracy staramy się być otwarci i wykorzystywać każdą możliwość do działania dlatego między innymi ściśle współpracujemy z Łódzkim Kuratorium Oświaty przy organizacji  Wojewódzkiego konkursu Pieśni i Piosenek Patriotycznych ,,Na Biało-czerwoną Nutę”, bierzemy także udział w promowaniu bezpieczeństwa drogowego w projektach Urzędu Miasta Łodzi ,,Odblaskowa Łódź” a wraz z Łódzką Policją dajemy szansę wykazać się młodym rowerzystom w trakcie corocznej ,,Rowerady”- konkursie wiedzy o ruchu drogowym i umiejętności praktycznych.