Aktualności

W miesiącach grudzień 2023 - styczeń 2024 w naszym miasteczku realizujemy kolejny projekt we współpracy z Miejską Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Łodzi oraz Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Łodzi. Projekt dotyczy uwrażliwienia dzieci na konieczność noszenia odblasków. Realizowany jest w klasach II -IV łódzkich szkół. Dzieci uczestniczą w warsztatach edukacyjnych...

 

więcej

PÓŁKOLONIE ZIMOWE 2024

Zajęcia będą prowadzone w grupach 15-osobowych w budynku CZP2 przy ulicy Sopockiej 3/5 oraz w budynku Motodromu przy ulicy Parkowej 1 w godzinach 8:00 - 16:00. Przy czym uczestnicy półkolonii mają zapewnioną opiekę wychowawców w godzinach od 7:00 do 17:00.
W trakcie pobytu zapewnione jest drugie śniadanie oraz dwudaniowy obiad.
W obu placówkach uczestników obowiązuje zmiana obuwia.

· Dokumenty rekrutacyjne należy wypełnić i podpisać oraz dostarczyć do sekretariatu CZP2 lub Filii Motodrom w zależności od tego, gdzie dziecko zostało zapisane na półkolonie.

więcej

W sobotę 25 listopada w naszej filii "Motodrom" ul. Parkowa 1, odbędą się warsztaty psychologiczne dla młodzieży oraz spotkania dla rodziców i nauczycieli, w ramach realizowanego projektu unijnego przez Szpital im. Babińskiego w Łodzi. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby podzielić się z najlepszej klasy psychologami swoimi problemami i uzyskać pomoc. Warsztaty są bezpłatne i potrwają od godziny 9:00 do 14:00.

Wakacje w pełni, a to oznacza, że na "Motodromie" trwają półkolonie letnie. W tym roku na dzieci czeka wiele atrakcji: jazda na rowerach i hulajnogach (chętni mogą przystąpić do egzaminu na kartę rowerową), wyjścia do kina, na kręgle czy do parku trampolin. Dzieci mogą też sprawdzić swoje umiejętności w budowaniu budowli z klocków lego na zajęciach warsztatowych. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkim życzymy słonecznych i bardzo wesołych wakacji!!!!!

więcej

Rowerada 2023

30 maja br odbył się na "Motodromie" turniej rowerowy  "Rowerada 2023". Było bardzo wiele drużyn rywalizujących w trzech konkurencjach: test wiedzowy, jazda sprawnościowa i jazda obserwowana. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą i ogromnymi umiejętnościami...

więcej

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

„ Piękna jest Polska, kocham ją szczerze, a najlepiej ją podziwiać jadąc na rowerze ”

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, poświęcony czas i wysiłek w stworzenie niepowtarzalnych dzieł sztuki...

więcej

Jak co roku na terenie naszego "Motodromu" 30 maja 2023 będzie zorganizowany turniej rowerowy "Rowerada 2023". Serdecznie zapraszmy wszystkich uczniów szkół podstawoweych klas V - VII do podjęcia wyzwania, stowrzenia trzyosobowej drużyny i zgłoszenia się na zawody. Regulamin oraz kartę zgłoszenia można pobrać z naszej strony. Serdecznie zapraszamy!!!!!

więcej

Tak napisano o naszych wycieczkach ????

„…..Po ćwiczeniach manewrów wyruszyliśmy na wycieczkę po parku. ……….. W czasie wycieczki uczniowie dowiedzieli się, że park powstał już 1910 r., a od 1917 r. nosi imię księcia Poniatowskiego. Plan parku łączy w sobie elementy naturalnego parku angielskiego i kształtowanego ręką ogrodnika parku francuskiego. Drzewostan jest bardzo różnorodny. W parku rośnie 14 drzew uznanych za pomniki przyrody, a cały park wpisany jest do rejestru zabytków. Atrakcję parku  stanowi także staw z wysepką, na której rozpościera się ogródek daliowy. Przed deszczem można się schronić w pawilonie przeciwdeszczowym, wybudowanym na półwyspie stawu. Nasza grupa schowała się przed deszczem wśród wysokich rozłożystych drzew,                     ale deszcz szybko ustal i znów mogliśmy jechać dalej. W parku jest też muszla koncertowa, którą oczywiście zwiedziliśmy. Dla mieszkańców naszego miasta chcących zadbać o swoją kondycję sportową udostępniono w parku korty tenisowe. Dużą atrakcją dla dzieci była zabawa w chowanego wśród labiryntu krzewów,                         które sąsiadują z kortami tenisowymi. Krzewy są bardzo wysokie, więc łatwo się w nich schować. …….. Dzieci z apetytem zjadły zdrowy i pyszny posiłek. Po poczęstunku pożegnaliśmy się z pracownikami Motodromu i trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy  do szkoły. Taką wycieczkę będziemy wspominać miło i już myślimy o ponownej wycieczce na wiosnę. To była wspaniała wyprawa podczas, której świetnie  się bawiliśmy i uczyliśmy!

 

Serdecznie dziękujemy ????

Uczniowie i nauczyciele z SP 173 w Łodz

 

My tez bardzo dziękujemy ????. To była prawdziwa przyjemność jechać na wycieczkę z tak przemiłą grupą ????. Życzymy wszystkim bezpiecznej drogi na rowerach!!!!

 

 

 

 

 

więcej

Program zajęć w czasie półkolonii na Motodromie organizowanych przez Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 - lato 2022

 

 

więcej

Wyniki Rowerady 2022 + Galeria zdjęć

3.06 br odbył się na terenie „Motodromu” turniej rowerowy „Rowerada 2022”. Było bardzo wielu uczestników rywalizujących o jak najlepsze wyniki. Piękna pogoda sprzyjała zawodnikom w ich zmaganiach. Wszyscy reprezentowali bardzo wysoki....

więcej

 Zasady zapisów na półkolonie letnie na MOTODROMIE

 

więcej

Uroczyste wręczenie nagród oraz dyplomów dla laureatów konkursu plastycznego "Bezpieczny rowerzysta na drodze" odbędzie się 03.06.2022r. podczas konkursu rowerowego "Rowerada 2022" około godziny 12.30.  

Rozstrzygnięcie KONKURSU PLASTYCZNEGO „BEZPIECZNY ROWERZYSTA NA DRODZE”

W dniu 20.05.2022 r. komisja konkursowa oceniała prace plastyczne biorąc pod uwagę:
  -zgodność pracy z tematem konkursu, - formę i staranność pracy,
  -pomysłowość,
Na konkurs plastyczny wpłynęło 47 prac.
Komisja postanowiła nagrodzić:

więcej

Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 wraz z Miasteczkiem Ruchu Drogowego - Motodrom serdecznie zaprasza uczniów klas V - VII do wzięcia udziału w turnieju rowerowym "Rowerada 2022". 
Zawody rowerowe to cykliczna impreza, którą organizujemy wraz z Komendą Miejską Policji w Łodzi. Chcemy popularyzować wśród dzieci i młodzieży świadome uczestnictwo w ruchu drogowym oraz zachęcić do jazdy na rowerach. 

Nasze zawody to nie tylko sprawdzian wiedzy teoretycznej, ale również umiejętności i sprawności poruszania się na rowerze. "Rowerada 2022" to turniej drużynowy, który rozwija poczucie odpowiedzialności i wspólnoty. Mamy nadzieję, że uczestnicy oprócz sprawdzenia wiedzy i sprawności będą się dobrze bawić i wspólnie spędzony czas przyniesie wiele korzyści dla uczniów i nauczycieli. 

Zapraszamy!

W załącznikach przesyłam regulamin turnieju, kartę zgłoszenia oraz zgody RODO. Zgoda dla nauczyciela nie jest obligatoryjna.

więcej

Miasteczko Ruchu Drogowego "Motodrom" serdecznie zaprasza uczniów z klas IV - VI do wzięcia udziału w konkursie plastycznym:
"BEZPIECZNY ROWERZYSTA NA DRODZE"

 Regulamin konkursu i zgody RODO w załącznikach.
więcej

Program zajęć w czasie półkolonii organizowanych Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 - zima 2022

więcej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drodzy Łodzianie

Najstarsze w Łodzi Miasteczko Ruchu Drogowego mieszczące się przy ulicy Parkowej 1, zwraca się z ogromna prośbą do wszystkich mieszkańców Łodzi o poparcie w tegorocznej IX Łódzkiej Edycji Budżetu Obywatelskiego projektu L174 Ponadosiedlowe -Remont Miasteczka Ruchu Drogowego.

Miasteczko jako jedyne w Łodzi zatrudnia wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, którzy przygotowują dzieci i młodzież naszego miasta do bezpiecznego i Świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym. Zajęcia prowadzone są już z dziećmi w wieku przedszkolnym (zajęcia nauczająco-rekreacyjne „Chodzimy na 6-tkę").
Uczniów klas I -IV zapraszamy na zajęcia ,Bezpieczna droga do szkoły", a z uczniami klas V -VIII prowadzimy całoroczne zajęcia przygotowujce do zdobycia pierwszego w ich życiu prawa jazdy - KARTY ROWEROWEJ.

           W ramach wszystkich spotkań część zajęć realizowana jest w nowo wybudowanym budynku, a część poza nim na placu manewrowym. Niestety plac nigdy nie był remontowany, uliczki po których jeżdżą dzieci na rowerach i hulajnogach są w bardzo złym stanie i wymagają generalnego remontu. 

            Każdego roku w zajęciach tych uczestniczy przeszło 2500 dzieci i młodzieży z łódzkich szkół. Na terenie miasteczka organizowane są również półkolonie letnie i zimowe dla wszystkich chętnych.

          Prosimy wszystkich, którym zależy na bezpieczeństwie łódzkich dzieci i młodzieży, o oddanie swojego głosu na nasz projekt.
Glosowanie odbywa się w dniach 1 -15 października ( papierowa karta do pobrania na stronie Urzędu Miasta Łodzi www.Iodz.pl/bo oraz lodz.pl/decydujemy jak również w punktach do glosowania), od 1 -29 października (elektronicznie - karty interaktywne dostępne w aplikacji na stronie www.Iodz.pl/bo).

W związku z kolejnym zniesieniem obostrzeń chcieliśmy poinformować, iż uczniowie ubiegający się o kartę rowerową mogą zapisać się na egzamin indywidualny.

Zainteresowanych prosimy o kontakt drogą telefoniczną (42 6360185 / 606546100) bądź mailową (motodromik@gmail.com )

 

"ODBLASKOWA ŁÓDŹ"

W ramach trwającej w Łodzi Kampanii „Odblaskowa Łódź” nauczyciele zatrudnieni w CZP nr 2 przeprowadzili zajęcia, których tematem były odblaski oraz ich wpływ na bezpieczeństwo pieszych 
i rowerzystów na drogach.

Zajęcia odbywały się w Miasteczku Ruchu Drogowego „MOTODROM” mieszczącym się 
w Łodzi przy ulicy Parkowej 1, który jest filią CZP nr 2. 

więcej

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO "ODBLASKOWA ŁÓDŹ"

 

więcej

Relacja z lekcji otwartej w ramach projektu ,,Odblaskowa Łódź’’

 

           Projekt ,,Odblaskowa Łódź’’ nadal trwa. Do końca roku szkolnego nauczyciele miasteczka ruchu drogowego Motodrom prowadzą lekcje otwarte dla uczniów szkół podstawowych. W trakcie zajęć dzieci poznają jak skutecznie oznaczać odzież by być widocznym na drodze i bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym.

więcej

W tym roku placówka patronuje kampanii "Odblaskowa Łódź" promującej prawidłowe oznaczanie odzieży przez pieszych i jednocześnie zwiększającej ich bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Na początku tego roku szkolnego łódzkie pierwszaki zostały obdarowane odblaskowymi gadżetami teraz czekamy na zakończenie konkursu plastycznego, którego laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, a zwycięski plakat będzie promował kampanię na Citylight’ach oraz ekranach w MPK.

KONKURS !!!!

 

Zapraszamy do Konkursu Plastycznego 
„Odblaskowa Łódź’’

 

Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 ma przyjemność być koordynatorem kampanii  „Odblaskowa Łódź” promującej prawidłowe oznaczanie odzieży przez pieszych i jednocześnie zwiększający ich bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W ramach projektu na początku tego roku szkolnego łódzkie pierwszaki zostały obdarowane odblaskowymi gadżetami teraz przyszedł czas aby zrobić kolejny krok - konkurs plastyczny. Jego Uczestnicy będą walczyć nie tylko o nagrody rzeczowe. Zwycięski plakat będzie promował kampanię na Citylight’ach oraz ekranach w MPK. 

Jeśli jesteś uczniem szkoły podstawowej IV-VIII masz wyobraźnię i pomysł na plakat, w którym nie zabraknie odblasków, zapraszamy do zabawy. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny poniżej.

 

>>REGULAMIN<<