Informacja o kształceniu na odległość w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 w Łodzi

‹ wróć

Informacja o kształceniu na odległość w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 w Łodzi

W związku z wydanym rozporządzenie Ministra Edukacji z dnia 20.03.2020 dotyczącym kształcenia na odległość w okresie 25.03-11.04.2020 Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 podjęło stosowne działania wdrażające. Z uwagi na specyfikę placówki zajmującą się głownie nauczaniem praktycznym, nauczyciele dostosowali swoje programy nauczania do dostępnych możliwości kontaktu z uczniami.

 

Zajęcia instrumentalne, wokalne, taneczne, sportowe, plastyczne, fotograficzne czy teatralne zostały ograniczone do przekazywania wiedzy merytorycznej, z zakresu nut, historii tańca, sztuki, wiedzy o znanych muzykach czy zagadnień dotyczących aktywności fizycznej.

 

Zajęcia językowe natomiast skupią się na utrwalaniu poznanej wiedzy oraz słownictwa.Zajęcia z wychowania komunikacyjnego odbywające się na terenie Motodromu również zostały ograniczone do powtarzania wiedzy z zakresu zasad bezpiecznego poruszania się rowerzystów na drodze.

 

Nauczyciele będą wykorzystywać wszelkie możliwe formy kontaktu z uczniami głównie mailowe, telefoniczne, stronę CZP 2, komunikatory, jak również platformę Zoom do wideokonferencji.

Uczniowie zostaną poinformowani o dostępnych formach kształcenia drogą telefoniczną, mailową lub poprzez stronę internetową centrum.

 

Lekcje dostępne w zakładce "lekcje on-line"