logo
btn 1
btn 2
btn 3
btn 4
btn 5
btn 6
btn 7
btn 8
btn 9
btn 10
btn 11
btn 17
btn 12
btn 13
pl
en
bip

Motodrom

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO "ODBLASKOWA ŁÓDŹ"


I Miejsce: SP 164

II Miejsce: SP 79 i SP 23

III Miejsce: SP 23 i SP 79


Wyróżnienia:

SP 38, SP 30, SP 56, SP 34, SP 56


Relacja z lekcji otwartej w ramach projektu ,,Odblaskowa Łódź’’


           Projekt ,,Odblaskowa Łódź’’ nadal trwa. Do końca roku szkolnego nauczyciele miasteczka ruchu drogowego Motodrom prowadzą lekcje otwarte dla uczniów szkół podstawowych. W trakcie zajęć dzieci poznają jak skutecznie oznaczać odzież by być widocznym na drodze i bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym.

          Ciekawe prezentacje, praktyczne ćwiczenia a nawet tworzenie indywidualnych projektów odblaskowych ubrań sprawiają iż nauka jest dobra zabawą a dzieci chętnie angażują się w realizowane zadania. 

 

Miasteczko Ruchu Drogowego Motodrom to jeden z obiektów podlegających pod Centrum zajęć Pozaszkolnych nr 2, w którym wiedzę na temat Wychowania Komunikacyjnego zdobywają dzieci i młodzież z Łodzi oraz jej okolic. Głównym zadaniem nauczycieli-instruktorów jest przekazywanie wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego w sposób jak najbardziej przystępny i zrozumiały dla dzieci, a także przygotowanie ich do świadomego uczestniczenia w ruchu drogowym jako pieszych i rowerzystów. Kształtowanie nawyków podnoszących poziom bezpieczeństwa na drogach wśród dzieci powinno zaczynać się od najmłodszych lat. Dlatego też zajęcia w naszej placówce przeznaczone są dla dzieci w różnym wieku. Dzieci w wieku przedszkolnym zapoznają się z bezpiecznym zachowaniem pieszego na drodze, natomiast starsze dzieci oraz młodzież zdobywają wiedze potrzebną do uzyskania "pierwszego prawa jazdy" czyli karty rowerowej. 

Obiekt dysponuje nowoczesnym budynkiem z salami lekcyjnymi wyposażonymi w komputer oraz projektory multimedialne co wzbogaca formę prowadzonych zajęć oraz wpływa na wysoką jakość kształcenia. Zdobyte wiadomości dzieci mogą zastosować w praktyce podczas jazd rowerowych odbywających się na specjalnie do tego przygotowanych w obrębie obiektu trasach z sygnalizacją świetlną. Dodatkowym atutem miasteczka jest jego lokalizacja na skraju Parku Poniatowskiego przy ulicy Parkowej 1. Duże zainteresowanie i radość dzieci budzą zawsze liczne wiewiórki, które zamieszkują drzewa znajdujące się na terenie Motodromu. Tak więc lekcje wychowania komunikacyjnego to nie tylko jazda na rowerze, ale też i kontakt z przyrodą.

 

 

Placówka organizuje liczne konkursy plastyczne związane z działalnością placówki oraz coroczną "Roweradę na wesoło", w której dzieci zmagają się z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi z wiedzy o ruchu drogowym i walczą o wspaniałe nagrody rzeczowe.
Motodrom poszerza nie tylko świadomość najmłodszych z zakresu Wychowania Komunikacyjnego, ale wraz z ŁCDNiKP w Łodzi jest organizatorem szkoleń dla nauczycielami.

W tym roku placówka patronuje kampanii "Odblaskowa Łódź" promującej prawidłowe oznaczanie odzieży przez pieszych i jednocześnie zwiększającej ich bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Na początku tego roku szkolnego łódzkie pierwszaki zostały obdarowane odblaskowymi gadżetami teraz czekamy na zakończenie konkursu plastycznego, którego laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, a zwycięski plakat będzie promował kampanię na Citylight’ach oraz ekranach w MPK.

KONKURS !!!!


Zapraszamy do Konkursu Plastycznego 
„Odblaskowa Łódź’’


Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 ma przyjemność być koordynatorem kampanii  „Odblaskowa Łódź” promującej prawidłowe oznaczanie odzieży przez pieszych i jednocześnie zwiększający ich bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W ramach projektu na początku tego roku szkolnego łódzkie pierwszaki zostały obdarowane odblaskowymi gadżetami teraz przyszedł czas aby zrobić kolejny krok - konkurs plastyczny. Jego Uczestnicy będą walczyć nie tylko o nagrody rzeczowe. Zwycięski plakat będzie promował kampanię na Citylight’ach oraz ekranach w MPK. 

Jeśli jesteś uczniem szkoły podstawowej IV-VIII masz wyobraźnię i pomysł na plakat, w którym nie zabraknie odblasków, zapraszamy do zabawy. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny poniżej.


>>REGULAMIN<<Partnerzy

Nowy baner polskiNowy baner polskiNowy baner polski

CENTRUM ZAJĘĆ POZASZKOLNYCH NR2 W ŁODZI, ŁÓDŹ, UL. SOPOCKA 3/5 TEL./FAX (42)684-24-87
OBIEKT-SPORTOWO DYDAKTYCZNY, UL. ZJEDNOCZENIA 1 TEL. (42)684-24-87
MŁODZIEŻOWE MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO (MOTODROM), UL.PARKOWA 1 - 606 546 100

Copyright © 2011 Centrum Zajęć Pozaszkolnych Sopocka
strony internetowe łódź