logo
btn 1
btn 2
btn 3
btn 4
btn 5
btn 6
btn 7
btn 8
btn 9
btn 10
btn 11
btn 17
btn 12
btn 13
pl
en
bip

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny: "Kwiaty dla Babci i Dziadka" 2014

Uczniowie CZP nr 2 pod kierunkiem p. mgr Anny Ozgi wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym, pt. „Kwiaty dla Babci i Dziadka” zorganizowanym przez Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole. Każdego roku na konkurs wpływa ponad tysiąc prac
z całej Polski, a malowane na jedwabiu bukiety uczestników naszych zajęć robią ogromne wrażenie zarówno na członkach komisji, zaproszonych gościach, jak i uczniach innych placówek z całego kraju, biorących udział w konkursie. W obecnej, już VI edycji „Kwiatów dla Babci i Dziadka”, uzyskaliśmy:
I miejsce w kategorii     13 – 16 lat: zdobyła  Ada Adler.
II miejsce w kategorii    13 – 16 lat: zdobył Karol Korpecki.
wyróżnienie w kategorii 13 – 16 lat: zdobyła Julia Lasota.
wyróżnienie w kategorii   7 – 12 lat: zdobyła Natalia Cybulska.
GRATULUJEMY!!!

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród laureatom, odbyło się podczas uroczystej Gali zorganizowanej 20 stycznia 2014r w Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicowego: Warszawa Bielany. Uroczystość otworzył burmistrz Dzielnicy Bielany Rafał Miastowski; obecni byli również wiceburmistrzowie Grzegorz Pietruczuk i Marek Lipiński oraz przedstawiciele Rady Dzielnicy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się znani polscy aktorzy, twórcy kultury, sztuki, dziennikarze, muzycy… Rolę Honorowej Babci tej Edycji pełniła prezenterka i dziennikarka: Zofia Czernicka, zaś Dziadka - aktor Stefan Friedmann. W Gali uczestniczyli także: znakomity polski reżyser Krzysztof Zanussi, a także aktorzy (Honorowe Babcie i Dziadkowie lat ubiegłych): Teresa Lipowska i Witold Pyrkosz, Halina Rowicka i Krzysztof Kalczyński, Ewa Ziętek i Marek Siudym, Anna Seniuk i kompozytor Janusz Tylman, Bożena Dykiel i Mirosław Hryniewicz oraz Magda Umer i dziennikarz Michał Olszański, który prowadził tegoroczną Galę. Wraz z nim na scenie pojawiały się nasze koleżanki, które wręczały znamienitym gościom prace wykonane na jedwabiu, pod kierunkiem mgr Anny Ozgi podczas Pleneru Plastycznego w Zakopanem (lato 2013). Przyznano również statuetkę „Anioł dla Anioła” dla osób szczególnie wspierających pracę Stowarzyszenia, wrażliwych na potrzeby innych. (w ubiegłych edycjach uznani „Aniołami” zostali: Wojciech Siemion, Janusz Zakrzeński, Teresa Lipowska, Conrado Moreno
i Krzysztof Zanussi). W tym roku wyróżnienie to otrzymał – jak powiedziano za „optymizm, przyjacielski stosunek do ludzi, anielską cierpliwość i wielkie serce” – zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk.
Statuetkę wręczyła prezes KSPS: Zofia Grzebisz-Nowicka.
Po części oficjalnej, rozdaniu nagród i wyróżnień i złożeniu życzeń wszystkim Babciom i Dziadkom, Aktorzy podzielili się z nami wspomnieniami swoich Babć i Dziadków, a także chętnie opowiadali o tym, jak sami sprawdzają się w tych rolach. Towarzyszyło temu mnóstwo emocji, a także łez: zarówno ze śmiechu, jak i szczerego wzruszenia. Prezentowali także związane ze świętem Babci i Dziadka wiersze, piosenki, anegdoty… Mogliśmy przeżyć niezapomniane chwile podczas występu Anny Sroki – Hryń, która śpiewała piosenki z repertuaru Edith Piaf, przy akompaniamencie Janusza Tylmana. Nieziemski głos, klimatyczna aranżacja i wspaniały ruch sceniczny przeniosły nas do uroczych zakątków Paryża… Nie chciało nam się aż wierzyć, że tak szybko trzeba będzie powrócić do rzeczywistości.
Po zakończeniu gali, prace laureatów można było podziwiać podczas wystawy pokonkursowej. Artyści oglądali prace dzieci, chętnie rozmawiając z uczestnikami, pozując do zdjęć i rozdając autografy. Goście wzięli także udział w losowaniu upominków od sponsorów konkursu, którzy zadbali również o poczęstunek dla wszystkich. Przyjechaliśmy do Łodzi w doskonałych humorach: roześmiani i obdarowani wspaniałymi nagrodami.

 

A oto relacje z imprezy w mediach:

 

http://www.bielany.waw.pl/page/index.php?str=43&id=2700

 

http://www.rok.rydzyna.pl/galeria/Kwiaty_dla_Babci_i_Dziadka

 

http://bobowa24.pl/2014/01/aktorska-gala-z-okazji-dnia-babci-i-dziadka/

 

http://film.wp.pl/idGallery,4280,idPhoto,180457,title,Kwiaty-dla-Babci-i-Dziadka,galeria.html?ticaid=11222c&_ticrsn=5

« wróć do listy galeria

Partnerzy

Nowy baner polskiNowy baner polskiNowy baner polski

CENTRUM ZAJĘĆ POZASZKOLNYCH NR2 W ŁODZI, ŁÓDŹ, UL. SOPOCKA 3/5 TEL./FAX (42)684-24-87
OBIEKT-SPORTOWO DYDAKTYCZNY, UL. ZJEDNOCZENIA 1 TEL. (42)684-24-87
MŁODZIEŻOWE MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO (MOTODROM), UL.PARKOWA 1 - 606 546 100

Copyright © 2011 Centrum Zajęć Pozaszkolnych Sopocka
strony internetowe łódź