logo
btn 1
btn 2
btn 3
btn 4
btn 5
btn 6
btn 7
btn 8
btn 9
btn 10
btn 11
btn 17
btn 12
btn 13
pl
en
bip

Międzynarodowy Plener Plastyczny

Wyjazd uczestników zajęć plastycznych CZP 2 na Międzynarodowy Plener Plastyczny, który odbył się w ramach programu „Letniej Szkoły dla Ciekawskich – ŻYJ Z PASJĄ” organizowanego przez Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole w Warszawie:

W programie znalazło się całe mnóstwo działań artystycznych: koncerty, pokazy, spotkania…
a także: zajęcia aktorskie, dziennikarskie, plastyczne (malowanie na jedwabiu, decoupage, projektowanie biżuterii), florystyczne, warsztaty twórczego myślenia i wiele innych… ;)

Oprócz tego mieliśmy możliwość przebywania z wolontariuszami z wielu krajów całego świata (Meksyku, Korei Płd., Hiszpanii, Ukrainy, Kanady, Wielkiej Brytanii, USA...), dzięki czemu poznawaliśmy kultury innych państw oraz uczyliśmy się ich języków. Było przy tym też mnóstwo śmiechu i świetnej zabawy. 

Wykład Pana Maćka Osucha - Rzecznika Praw Dziecka,
z początku oficjalny, po paru słowach zamienił się w niemalże przyjacielską pogawędkę, podczas której sami, nie wiedząc kiedy, dochodziliśmy do ważnych wniosków na temat właściwego postępowania. Mimo uświadamiania nas o licznych prawach, z jakich możemy i powinniśmy korzystać, tematem zajęć stały się głównie obowiązki i odpowiedzialność, która się z nimi wiąże. 

Mieliśmy okazję spotkać się z dziennikarzem: Panem Jakubem Poradą. Podczas zajęć wysłuchaliśmy wielu ciekawych opowieści i zapamiętaliśmy wiele rad potrzebnych w dalszym życiu. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca dziennikarza i nauczyliśmy paru przydatnych w tym zawodzie „sztuczek”, ćwiczyliśmy dykcję, techniki pamięciowe...
Pan Jakub zwracał nam również uwagę na elementy komunikacji niewerbalnej: mowę ciała, ton głosu, które wpływają na odbiorcę.

Na warsztatach z aktorami: Panią Haliną Rowicką i Panem Krzysztofem Kalczyńskim poznawaliśmy tajniki sceny aktorskiej i graliśmy w wyreżyserowanym przez nich przedstawieniu na zakończenie pobytu. Poznaliśmy także samych siebie: zarówno swoje możliwości, jak i słabości, z którymi często trzeba się zmierzyć, by zostać dobrze przyjętym przez publiczność. 

Odwiedziła nas również Pani Anna Sroka - Hryń, która oprócz swego talentu aktorskiego, zaprezentowała nam niesamowite możliwości wokalne, podczas koncertu piosenek Edith Piaf.

Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu z Panem Krzysztofem Zanussim(reżyser, scenarzysta, filozof…) Pan Zanussi opowiadał nam o swych licznych podróżach i kulturze krajów, które odwiedził, a także o tym, jak ciężką pracę włożył, by osiągnąć sukces. Były to niezwykle pouczające i potrzebne słowa. Dały nam motywację do podejmowania wyzwań i pokazały, że możemy dojść do wielkich rzeczy, jeżeli włożymy w to wysiłek i pasję.

Podczas „Letniej Szkoły” odbyła się również debata z udziałem znanych ludzi ze świata kultury, sztuki, sportu i polityki. Zaproszeni goście udzielali odpowiedzi na zadawane pytania, których tematem były zainteresowania, pasje, podróże…

Przyjechali do nas goście z Kuby, którzy po krótkiej prelekcji i prezentacji slajdów z tego egzotycznego kraju nauczyli nas paru podstawowych kroków ich narodowego tańca - SALSY. Towarzyszyły temu gorące latynoskie rytmy i mnóstwo świetnej zabawy.

W czasie wyjazdu odbyły się także dwie wycieczki na szlaki: Doliną Kościeliską i Strążyską: Przeszliśmy Jaskinię Mroźną i wdrapaliśmy się na Sarnią Skałę. Chwilami było ciężko, ale wspólnymi siłami wszyscy jakoś dali radę i wytrzymali do samego szczytu. :)

Na zakończenie obozu, przeżyliśmy niezapomniane chwile, przenosząc się "Pod Dachy Paryża", wraz z Robertem Kudelskim (aktor) i Joanną Stefańską - Matraszek (śpiewaczka operowa), którzy zaprezentowali nam piękno francuskich utworów. Akompaniował Pan Janusz Tylman (pianista, kompozytor).

Zakończenie „Letniej Szkoły” uświetnił także zespół góralski „BACIARY”. Radosne i skoczne dźwięki poruszyły nawet najmniej śmiałych uczestników i za moment wszyscy wspólnie śpiewali i tańczyli. Nastąpiło również otwarcie wystawy. Można było podziwiać efekty wszystkich zajęć, które odbyły się podczas Pleneru – malowane na jedwabiu, płótnie, szkle i kompozycje przestrzenne: kwiatowe, decoupage.

Przez całe dwa tygodnie „Letniej Szkoły dla Ciekawskich” zintegrowaliśmy się ze sobą i zaprzyjaźniliśmy nie zważając na różnice wiekowe, poglądowe, czy kulturowe.
Wszyscy bardzo żałowaliśmy, że pobyt trwał tylko dwa tygodnie, jednak cieszymy się, że wspomnienia i wrażenia z tego wyjazdu pozostaną w nas na długo. 

Więcej o naszych wakacyjnych szaleństwach podczas wyjazdu na PLENER PLASTYCZNY z PANIĄ ANIĄ można zobaczyć tutaj: https://www.facebook.com/LetniaSzkolaDlaCiekawskich

« wróć do listy galeria

Partnerzy

Nowy baner polskiNowy baner polskiNowy baner polski

CENTRUM ZAJĘĆ POZASZKOLNYCH NR2 W ŁODZI, ŁÓDŹ, UL. SOPOCKA 3/5 TEL./FAX (42)684-24-87
OBIEKT-SPORTOWO DYDAKTYCZNY, UL. ZJEDNOCZENIA 1 TEL. (42)684-24-87
MŁODZIEŻOWE MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO (MOTODROM), UL.PARKOWA 1 - 606 546 100

Copyright © 2011 Centrum Zajęć Pozaszkolnych Sopocka
strony internetowe łódź