Półkolonie zimowe 2020 | Zdjęcia

‹ wróć

Ferie zimowe 2020

W poniedziałek rozpoczęliśmy ferie zimowe i kolejną edycję półkolonii w naszym Centrum Zajęć Pozaszkolnych, gdzie dzieci pozostające w Łodzi, ciekawie spędzają czas.
W minionym tygodniu uczestniczyliśmy w wielu atrakcjach. Między innymi

zwiedzaliśmy Teatr Wielki w Łodzi od kulis. Zobaczyliśmy jak wygląda praca tego miejsca, które skrywa wiele zakamarków i zdaje się być labiryntem niezwykłości.

Mieliśmy możliwość wejść na scenę i dowiedzieć się jak działają jej części, oglądaliśmy magazyn dekoracji, pracownię kostiumów, kapeluszy, pracownię szewską a nawet sale prób. Pani przewodnik niegdyś, tancerka desek Teatru Wielkiego, zdradziła nam wiele anegdotek z jego życia. Dzieci miały wyjątkową okazję zobaczyć jak złożonym organizmem jest teatr i ile pracy potrzeba by powstało przedstawienie.
W środowy poranek ponownie obcowaliśmy ze sztuką tym razem od strony widza i w Teatrze Nowym. Obejrzeliśmy pouczające, ale jednocześnie z dużą dawką humoru przedstawienie zatytułowane ,, My psy”.
W kolejnym dniu zawitaliśmy do Biblioteki Pedagogicznej w Łodzi gdzie dzieci mogły bliżej poznać postać Juliana Tuwima, a w trakcie warsztatów „Łódzkie smaczki” dowiedzieć się o ciekawostkach naszego regionu i słowach należących do łódzkiej gwary.
W trakcie całego tygodnia nie zabrakło oczywiście konkursów plastycznych z nagrodami, wyjść do kina, spacerów po parku a przede wszystkim i dużej dawkiy przemiłej atmosfery.

Zapraszamy do galerii zdjęć.